بارها دیده یا شنیده شده که ویلاهایی با قیمت هایی بسیار پایین آن هم با شعار شرایط ویژه و استثنایی به فروش میرسد، از آنجا که هیچ ارزانی بی علت و هیچ گرانی بی حکمت نیست باید قبل از خرید ویلا نسبت به چند و چون ساخت ویلا اطلاعاتی دقیق کسب کنید، منظور اینست که آیا دلیل ارزان بودن اینگونه ویلاها استفاده از مصالح و متریال درجه چندم و عدم رعایت استانداردهای مهندسی در ساخت است ؟

 

پس از پاسخ به این سوال متوجه خواهید شد که آیا ویلایی که قصد خرید آنرا دارید آنقدر مهندسی ساز هست که شما را نگران استفاده از آن نکند، بعضا دیده شده ویلاهایی با قیمت پایین و کیفیت پایین تر فقط به دلیل ارزان بودن مورد توجه متقاضیان خرید قرار میگیرد و آنها بدون آنکه تحقیق کوچکی کنند اقدام به خرید ویلا کرده است.

سوالاتی از این قبیل از خود بپرسید و پاسخ های مطمئنی برای آنها پیدا کنید :

آیا ویلای من فونداسیون مناسبی دارد؟

آیا یک مهندس ناظر در هنگام ساخت ویلاها در محل حضور داشته یا فقط یک شخص عادی مراقب کارها بوده ؟

آیا پی ریزی مناسبی برای ویلای من با توجه به مناطق مرطوب و آبگیر شمالی انجام شده است ؟ و اگر انجام شده است طبق چه استانداردی انجام شده ؟

آیا عایق بندی های کف و سقف و دیوارها ویلای من آنقدر مطمئن هستند که با کوچکترین سرما و رطوبتی این رطوبت و نم به داخل ویلا سرایت نکند؟

آیا در اسکلت بندی ویلای من از ستون های بتونی استفاده شده و اگر شده طبق چه استانداردی انجام شده؟ آیا ستون ها از بتون مسلح ساخته شده اند یا که خیر ؟

آیا ویلای من طبق استانداردهای مهندسی در مقابل زلزله مقاوم هست ؟

آیا تاسیسات مکانیکی، لوله کشی ها، سیستم فاضلاب و سیم کشی الکتریکی ویلای من استاندارد و اصولی انجام شده که آنرا دچار سانحه نکند؟

نازک کاری ساختمان طوری انجام شده که کاشی کاریها، سنگ کاری ها و گچ کاری ها پس از مدت کوتاهی دچار از بین رفتن و فرسایش نشوند؟

آیا تمامی عایق ها از ضخامت کافی برخوردار هستند یا فقط جهت فروختن به مشتری بصورت نمادین و از بدترین متریال استفاده شده است؟

قطر دیوارها چقدر است و با چه مصالحی ساخته شده؟

سرویس های بهداشتی آیا عایق کاری مناسبی دارند؟

آیا درب و پنجره ها از عایق بندی و جاگذاری مناسبی بهره برده اند؟

منطقه ای که ویلای من در آن قرار دارد آیا آبگیر و رطوبت گیر است؟ و اگر بله آیا سازنده برای این موضوع راه حلی اندیشیده؟

و سوالات دیگری از این قبیل که شما باید از خودتان و از فروشنده، قبل از خرید بپرسید و از او توضیحات تکمیلی طبق مستندات واقعی بخواهید. پاسخ به این سوالات شما را در مقابل فریبکاری و ظاهر نمایی و همچنین درگیر شدن در مسیری بی بازگشت محافظت می کند.

پشتیبانی آنلاین واتساپ